close
تبلیغات در اینترنت
مهدویت
loading...

هیئت باب النساِِءالعالمین

  arasto7 19 بحث شنبه 19/4/1389 - 12:38 -0 تشکر 210716   معرفی كتاب مهدویت   به نام خدا سلام  دوستان عزیز شما میتونید كتابهای مهدویت را در این تاپیك معرفی كنید. خلاصه ای از كتاب رو هم بیان كنید. با تشكر التماس دعا   1 از 1 arasto7 19 بحث شنبه 19/4/1389 - 12:39 - 0 تشکر 210717   به نام خدا نام کتاب: پیچک انحراف (زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گرایش برخی از مردم به مدعیان مهدویت و نیابت در دو قرن اخیر) نویسنده: جواد اسحاقیان ناشر: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود…

121ali بازدید : 155 دوشنبه 31 تير 1392 نظرات ()

 

19 بحث
شنبه 19/4/1389 - 12:38 -0 تشکر 210716
 
معرفی كتاب مهدویت

 

به نام خدا

سلام

 دوستان عزیز شما میتونید كتابهای مهدویت را در این تاپیك معرفی كنید.

خلاصه ای از كتاب رو هم بیان كنید.

با تشكر التماس دعا

 

شنبه 19/4/1389 - 12:39 - 0 تشکر 210717
 

به نام خدا


نام کتاب: پیچک انحراف
(زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گرایش برخی از مردم به مدعیان مهدویت و نیابت در دو قرن اخیر)

نویسنده: جواد اسحاقیان
ناشر: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف؛ تابستان 1388؛ چاپ اول.
آموزه پربار مهدویت ـ که منشأ بسیاری از برکات معنوی در بعد فردی و اجتماعی می‌باشد ـ از اطمینان و آرامش فردی گرفته تا آرمان عدل و توحید جهانی و نیز رشد و تکامل و رسیدن به هدایت حقیقی در سایه انسان کامل، همگی از جلوه‌های نورانی این بحث است. اما مانند هر استعداد و ظرفیت مثبت ـ که می‌تواند مورد سوء استفاده قرار بگیرد ـ این آموزه سرشار از قابلیت و ظرفیت نیز، متأسفانه گاهی مورد طمع دشمنان، غافلان و جاهلان قرار گرفته است؛ خصوصاً در دو قرن اخیر که نشانه‌های بیداری اسلامی در امت‌های اسلامی مشاهده می‌شود و امید بازگشت به تمدن اسلامی و نجات از استبداد و استکبار به چشم می‌خورد، دشمنان با انگیزه بیشتری به دنبال تخریب مهدویت از درون بوده‌اند، از این رو فرقه سازی را در دستور کار خود قرار داده‌اند ـ و پس از انقلاب شکوهمند اسلامی که تأثیرات فراوان داخلی و خارجی در جهان به وجود آورد ـ تلاش‌های گسترده‌تری در جهت تخریب آن انجام داده و می‌دهند.
همین دغدغه باعث شده تا نویسنده محترم کتاب، زمینه‌های گرایش برخی از مردم به انحرافات مربوط به مهدویت را در قالب کتاب، ارائه نماید. از ویژگی‌های این کتاب، معرفی برخی آسیب‌ها و انحرافات دهه‌های اخیر به صورت جزئی و مصداقی می‌باشد. همچنین بررسی و تحقیق میدانی ـ که در بین سنین و اقشار مختلف انجام شده است ـ به این مجموعه اضافه گشته و در مجموع تلاش شده است که ریشه‌های اصلی ایجاد و انحراف در مدعیان و پیروان و گمراهان، معرفی گردد، ‌البته به لحاظ رعایت موازین شرعی و اخلاقی و قانونی، نام برخی از گروه‌ها و جریانات، به صورت حروف رمزی و اختصاری آمده است که در صورت لزوم برای آشنایی بیشتر با آن گروه‌ها می‌توانید از مراکز مربوط، جزئیات را پیگیری نمایید.
برخی از فصل‌های خواندنی این کتاب عبارتند از: زمینه‌های گرایش عده‌ای از مردم به مدعیان شیخیه، بابیه، بهاییه، قادیانیه و سودانی؛ ویژگی‌های شخصی و شخصیتی مدعیان، نقشه‌های شرکت استعمار و دشمنان اسلام، دیدگاه متون دینی دربارة عوامل انحراف مدعیان و پیروان آنها.

شنبه 19/4/1389 - 12:43 - 0 تشکر 210718
 

 

به نام خدا
نام کتاب: دلایل عقلی و نقلی امامت و مهدویت
تدوین: رحیم لطفى ناشر: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود

 

 باور به امامی که تداوم‌بخش جریان نبوت، برخوردار از عصمت و علم برتر و نیز منصوص و منصوب از سوی خداوند است، نقطه آغاز اختلاف در حوزه عقاید و کلام اسلام محسوب می‌شود؛ به گونه‌ای که می‌توان ادعا کرد قبول یا رد چنین عقیده‌اى، منشأ دیگر عقاید و احکام متفاوت مذاهب اسلامی است.
اگرچه در حیطه مکتب اسلام، مذاهب و فرقه‌های گوناگونی چون امامیه، اشاعره، معتزله، ماتریدیه، جعفرى، شافعى، مالکى، حنفی و ... پدید آمده، ولی مهم‌ترین انشعاب فرق گوناگون اسلامی از ناحیه مسأله امامت است که تمام این صف بندی‌ها را به دو صف اصلی اهل تشیع و اهل تسنن تقسیم می‌کند.
شیعه برای اثبات الهی بودن منصب امامت و نیز خلافت بلافصل حضرت علی(ع) و یازده فرزندش:، دلایل عقلی و نقلی فراوانی دارد؛ هم‌چنان که براساس دلایل متقنى، به وجود امام حیّ اما غایب، ایمان آورده است. کتاب دلایل عقلی و نقلی امامت و مهدویت تألیف رحیم لطیفی در دو بخش دلایل عقلی اثبات مهدویت و دلایل نقلی اثبات مهدویت به اثبات این مسأله مهم و اساسی می‌پردازد.
در بخش اول با مطالبی چون برهان لطف و اثبات مهدویت، برهان امکان اشرف و اثبات مهدویت، برهان واسطه فیض و اثبات مهدویت و برهان انسان کامل و اثبات مهدویت و در بخش دوم با آیات و روایات به اثبات این موضوع می‌پردازد.

سه شنبه 29/4/1389 - 19:40 - 0 تشکر 212868
 

 

«ملاقات با طاووس بهشت حضرت مهدی(عج)»

فهرست عناوین و مطالب این کتاب:

فصل اول: ولادت آیینه تمام‌نمای جمال الهی حضرت مهدی(عج)، حالات ملکه دنیا و آخرت والده امام عصر(عج)
فصل دوم: در بیان اسامی و القاب و کنیه حضرت بقیة الله(عج).
فصل سوم: ذکر آیاتی در شان حضرت بقیة الأنبیاء(عج).
فصل چهارم: در ذکر چند حدیث از اخبار معتبره در بیان سیرت و سلوک حضرت مهدی(عج).
فصل پنجم: بیان اوصاف شمایل و خصایص حضرت مهدی(عج)، خصایص و سیرت صاحب الامر(عج).
فصل ششم: غیبت حضرت بقیة الله(عج)، نجم ثاقب، نورافشانی امام(عج)، فلسفه غیبت حضرت حجت(عج)، اما چند وجه درباره فلسفه غیبت، تکلیف در غصر غیبت چیست؟
فصل هفتم: انتظار و منتظران حضرت مهدی(عج)، منتظران واقعی چه کسانی هستند؟، وظایف منتظران حضرت خلیفة الانقیاء(عج)، انتظار فرج چیست؟
فصل هشتم: نواب خاص و عام خاتم الاوصیاء حضرت مهدی(عج)، نواب عام حضرت مهدی(عج).
فصل نهم: طول عمر قیم الزمان حضرت مهدی(عج)، شباهت حضرت با سه تن از پیغمبران، انسان چقدر عمر می‌کند؟، اعتقاد دانشمندان درباره طول عمر، عمر جاودان و جوانی پایدار، نمونه‌ای از معمرین دنیا.
فصل دهم: همسر و فرزندان و اقامتگاه حضرت مهدی(عج)، اقامتگاه حضرت مهدی(عج).
فصل یازدهم: علامات ظهور خلف صالح حضرت مهدی(عج)، حدیث امیرالمومنین(عج)، روایت حمران بن اعین، خطبة البیان، امتحان الهی، دجال و سفیانی، هشدار به منتظران حضرت مهدی(عج)، فرق میان معجزه و سحر، و اما سفیانی، زمان جنبش، ارتش سفیانی، عاقبت ستمکاران، عاشقان یوسف زهرا(ع).
فصل دوازدهم: مدینه فاضله موعود، مهدی(عج) ولی الله، حکومت جهانی مهدی(عج)، وقایع ظهور حضرت مهدی(عج)، محل ظهور، مهدی(عج) و ملائکه، یار و یاوران جوان، زنان و مردان، سن مهدی(عج)، مدت سلطنت، مهدی(عج) و هفت معجزه، نزول عیسی(ع)، قتل دجال، عاقبت ابلیس، تکامل در ظهور حضرت مهدی(عج)، عدالت و امنیت، تکمیل علوم، خشونت و مهربانی.
فصل سیزدهم: حضرت مهدی(عج) و ایرانیان، چراغ تشیع، مردان فارس، آغاز حکومت بقیة الله، حفظ ایران توسط امام عصر(عج)، حضرت مهدی(عج) و اهل قم، قم حرم اهل بیت(ع)، انتقام خون حسین(ع)، قم در بهشت، قم قائم مقام حضرت حجت(عج)، پرچم‌های خراسان تا قدس، روایت طالقان.
فصل چهاردهم: جهان پس از حضرت مهدی(عج)، ظهور دولت حقه آل محمد(ص)، حدیث مفضل بن عمر.
فصل پانزدهم: امام حسین(ع) و حضرت مهدی(عج)، قائم و عاشورا، یاد حسین(ع) و نخستین کلام مهدی(عج)، یاران امام مهدی(عج) اصحاب امام حسین(ع)، لثارات الحسین(ع)، دعای ندبه و یاد امام حسین(ع)، یاد مهدی(عج) در زیارت عاشورا، گریه امام مهدی(عج) در تشرفات.
فصل شانزدهم: شرایط زیارت معشوق، ای عاشقان جمال و مشتاقان کعبه وصال دوست، اعمال و آداب مخصوصه، دستور عارف میرزا جواد آقاملکی تبریزی، نسخه عریضه به امام زمان(عج).
فصل هفدهم: ملاقات با طاووس بهشت، سینه‌زنی حضرت مهدی(عج) در عزای امام حسین(ع)، ناله‌های امام سجاد(,)، دعا و ختام.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط مهمان در تاریخ 1392/5/1 و 20:26 دقیقه ارسال شده است

کتاب خوبی هستند دستتان دردنکنه
پاسخ : خواهشم میکنم یاعلی
پاسخ : خواهش میکنم یاعلی

این نظر توسط کلب رقیه در تاریخ 1392/5/1 و 12:15 دقیقه ارسال شده است

اگر بشود انتشاراتی کتاب ها را بنویسید
پاسخ : انتشارات نور یا علی مدد

این نظر توسط mesam در تاریخ 1392/5/1 و 12:14 دقیقه ارسال شده است

خیلی کتاب ها خوبی بود من خریدم و مطالعه کردم لطفا کتاب بیشتری بذارید شکلک
پاسخ : کتاب ها دیگر را سعی می کنیم در اینده بذاریم


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
لوگو ما

لطفا بنر  ما را در سایت خود قرار دهید تااز ما حمایت کنید کد بنر ما هست <script src="http://h1.flashvortex.com/display.php?id=2_1375950899_30420_967_0_300_250_10_1_71" type="text/javascript"></script>

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
هیئت بیت النور از سال 1378 شروع به برگذاری مجالس مذهبی و اردو و جلسات قرانی و...کرد ادرس تهران خیابان هاشمی وکارون کوچه صفر پلاک 22ایمیل ماheyatbn@gmail.comلطفامارادرنظرات خودیاری کنید
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  نظرسنجی
  بیشتر از چه مداح استفاده کنیم ؟

  وبلاگ ما در چه سطحی است؟  آمار سایت
 • کل مطالب : 129
 • کل نظرات : 43
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 8
 • آی پی امروز : 14
 • آی پی دیروز : 14
 • بازدید امروز : 129
 • باردید دیروز : 105
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 234
 • بازدید ماه : 864
 • بازدید سال : 864
 • بازدید کلی : 70,519